Blog

Soutěž o album na pohlednice

Včera nám přišla inspirace na hravou soutěž a byla by škoda ji nezrealizovat. :) 

Do soutěže se můžete zapojit vyluštěním pohlednice Křížovka ze dna moře od Albi (https://www.pohlednice-tap.cz/zbozi/pohlednice-krizovka-ze-dna-more/) a zasláním správné odpovědi přes Google formulář (najdete tam i obrázek celé křížovky): https://forms.gle/E9MAo45SFsCwM3M88 :) 

Na konci týdne ze správných odpovědí vybereme 1 výherce, který bude odměněn albem na 400 pohlednic dle svého výběru (https://www.pohlednice-tap.cz/vyhledavani/?string=400). 

Jako bonus jsme se rozhodli tajenku využít i jako 5% slevový kód - stačí, když vyluštěný výraz zadáte do políčka pro slevové kódy - je potřeba ho napsat velkými písmeny a bez háčků a čárek.

Soutěž o postcrossing tričko

Máme pro vás novou soutěž. Chtěli jsme si vytvořit trička na motivy postcrossingu, ať se nám v nich lépe balí zásilky. Po pár prvních návrzích na jejich vzhled nám došlo, že by se tato trika mohla líbit i vám. :-) A chceme vás zapojit přímo i do jejich tvorby.

Pošlete nám proto do formuláře (https://forms.gle/RgoadBh78xrDYF2t7) nápis na triko, který na správném postcrosserském triku nesmí chybět. Na konci týdne ze zaslaných návrhů vybereme ten nejlepší, trička vytvoříme a autorovi nejlepšího návrhu jeho výtvor rovnou pošleme.

Více informací k nápisu najdete v soutěžím formuláři: https://forms.gle/RgoadBh78xrDYF2t7.

Tak hodně zdaru! ;-)

PS: Pokud jste zmeškali první 2 videa s představením novinek, můžete na ně mrknout na našem Youtube kanálu.

Soutěž - komiksové superhrdinky

soutez

Pro zpříjemnění a ozvláštnění dne pro vás máme speciální kvíz. :-) Podařilo se nám na e-shop naskladnit překrásné komiksové pohlednice. Chtěli jsme původně udělat speciální sadu pohlednic pouze s ženskými superhrdinkami - pak jsme si ale řekli, že si o ně můžeme zasoutěžit.

Pravidla jsou jednoduchá - na tomto odkazu:

https://forms.gle/NsxeUj5BSnMB4bZe7

je 5 otázek, vy se na ně pokuste najít správné odpovědi. Uzavírka soutěže je pondělní (24. 5. 2020) 20. hodina, kdy vyhlásíme vítěze. Ze správných odpovědí náhodně vylosujeme 2 - to budou naši výherci, které následně zkontaktujeme e-mailem.

Přejeme hezký den a užijte si soutěž!

Karel Hladiš za Pohlednice TaP

PS: Pokud by vás zajímaly komiksové pohlednice víc, mrkněte sem:

https://www.pohlednice-tap.cz/zbozi/mix-5-komiksovych-pohledu-17-variant/

Novinky na e-shopu 2 - první květnové novinky

V posledních e-mailech jsme vám informovali o tom, že jsou u nás v e-shopu k nalezení staré známé pohlednice, novinky z Postallove a pohlednice tria fotografů v čele s Ladislavem Rennerem.

Tyto novinky trochu zastínily jiné krásné kousky, které u nás na e-shopu nově naleznete. Proto vám je teď v krátkosti představíme.

Kaligrafie

Jestli jste někdy chtěli psát "více hezky", tak jste už možná někdy pokukovali po kaligrafickém peru. Psát s ním není nic složitého - stačí si pořídit sadu pro začátečníky a nebát se trochu umazat od inkoustu.

Během pár dní pro vás nachystáme srozumitelný návod, jak jednoduše pero používat (ukázka s krátkým textem na Instagramu). Do té doby s ním můžete experimentovat sami.

kaligrafie

Všechny kaligrafické pomůcky...

Pozlacené pohledy Alfonse Muchy

Kdo by neznal tyto světoznámé secesní malby českého umělce. Ke zvýraznění jejich krás jsou části pohlednic pozlacené a nádherně se lesknou - viz video na našem Facebooku.

pozlaceny-alfons-mucha

Všechny Muchovy pohledy...

Obrázky Lenky Procházkové

lenka-prochazkova

Všechny Lenčiny pohledy...

Ilustrace Jiřího Votruby

votruba

Všechny Votrubovy ilustrace...

Vlaky a letadla

vlaky

Všechny pohledy s vlaky...

letadla

Všechny pohledy s letadly...

Fotograf Vladimír Kunc

vladimir-kunc

Všechny Kuncovy pohledy...

Washi pásky

washi-pasky

Všechny washi pásky...

Toto je většina novinek, které se u nás v posledních dnech objevily. Snad se vám něco z toho bude líbit alespoň tak, jako se líbilo nám.

Za Pohlednice TaP
Karel Hladiš

karel-hladis

Co je to postcrossing

Postcrossing je sociální síť, díky které může kdokoliv posílat a dostávat pohlednice z celého světa.

Jak postcrossing funguje?

 1. Na stránce Postcrossing.com se zaregistruji a vytvořím svůj účet. Registrace je zcela zdarma.
 2. Na svém účtu vyplním poštovní adresu, kam mi budou chodit pohledy, přidám profilový obrázek a pár slov o sobě.
 3. Následně si můžu vylosovat první adresu náhodného člověka z celého světa. Tomuto uživateli postcrossingu pošlu pohled.
 4. Pohled musí obsahovat i tzv. ID, speciální číslo, které označuje pohlednici. Díky tomuto ID se pohlednice registruje.
 5. Jakmile první pohlednici odešlete a příjemce ji díky ID zaregistruje, tak bude vaše adresa v systému a pohled můžete dostat i vy.

Více o postcrossingu se můžete dočíst na české stránce Postcrossing.cz. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz k postcrossingu, neváhejte nás kontaktovat.

logo-412x54

Jak taková pohlednice v postcrossingu vypadá uvidíte například zde:

https://www.postcrossing.com/postcards/CZ-805646

 1. ID pohledu - díky CZ vidím, že si pohled vylosoval někdo z Česka. Číslo "805646" znamená, že je to 805646. pohlednice z dané země. Úctyhodné číslo. :-)
 2. Odesílatel - fotka, přezdívka, země, datum odeslání.
 3. Příjemce - fotka, přezdívka, země, datum odeslání.
 4. Pohled - naskenovaná přední strana pohledu. Doporučujeme skenovat vždy kvůli přehledu, co a komu jsem kdy poslal.
 5. Mapa - odkud a kam pohled cestoval.

postcrossing-pohled

Jestli přemýšlíte, co dál, mohly by vás zaujmout naše sady pro začínající postcrossery:

Novinky na e-shopu 1 - staří a noví známí

Zdravíme všechny fanoušky pohlednic.

V předchozím e-mailu jsme se na vás obrátili s žádostí o telefonní číslo. S několika nadšenými postcrossery jsme už mluvili, děkujeme za příjemné telefonáty :-)

Zároveň jsme se minule zmínili o slevovém kódu DUBEN2020, díky kterému můžete mít objednávku o 10 % levnější.

K tomu, aby se dal kód co nejlépe využít, je samozřejmě nutné mít na e-shopu zajímavé kousky. A to je právě to, o co se chceme dnes podělit.

Staří známí

pohlednice

Podařilo se nám v krátké době opět obnovit nabídku nejžádanějších pohledů. Jaké "staré známé" u nás opět najdete:

A teď něco, co tu ještě nebylo:

Razítka. Pokud rádi zdobíte pohledy a obálky, určitě vám přijdou vhod.

razitka - sirka

Samolepky. Ke zdobení neodmyslitelně patří i pečlivě vybrané samolepky.

samolepky - sirka

Washi pásky. Znáte to - jakmile koupíte jednu, nedá se přestat. Koukněte k nám, máme několik pásek, které by vaši sbírku mohly vhodně ozdobit (můj favorit - Mapa světa).

pasky - sirka

Poštovní známky. Pohled bez známky je jak člověk bez duše. I proto můžete některé najít v naší nabídce. Nebojte se, další budou přibývat.

znamky

To je pro dnešek vše. Dejte nám vědět, co vás nejvíc potěšilo. Pokud se vám bude něco líbit natolik, že byste nakoupili, nezapomeňte na 10% slevový kód DUBEN2020.

Příště vám představíme nové pohlednice, které v nabídce dosud nebyly (a některé z nich nenajdete nikde jinde). Budeme rádi za zprávu, co vám případně chybí.

Přejeme hezký den všem.

Za Pohlednice TaP
Karel Hladiš

karel-hladis

Pohlednice TaP 2.0 - nový majitel a nový e-shop

Zdravím,

jmenuji se Karel Hladiš a jsem novým majitelem e-shopu Pohlednice TaP. K Postcrossingu jsem se dostal před mnoha lety a jsem i mj. správcem webu Postcrossing.cz a také české Postcrossing Facebook skupiny. V "reálném" životě se věnuji online marketingu a tvorbě webů (viz můj web).

Když jsem zjistil, že manželé Skoumalovi prodávají jejich léty zavedený e-shop, viděl jsem příležitost spojit moji profesi s mým koníčkem a e-shop koupit. No, a tak se taky stalo.

Co můžete čekat teď?

V hlavě mám spoustu plánů a věcí, kterými chci postcrosserům ještě zpříjemnit tento náš společný koníček. Ještě před tím ale musím e-shop uvést do původního stavu, aby byl v co nejkratší době alespoň tak dobrý, jako byl v dobách své největší slávy. Nicméně platí, že objednávky e-shop přijímá a vyřizuje.

Držte mi palce. O novinkách vás budu pravidelně informovat na Facebooku nebo prostřednictvím newsletteru, ke kterému se můžete přihlásit přes formulář v patičce. Zároveň mi můžete napsat zprávu přes kontaktní formulář nebo online chat vpravo dole. :-)

Rozměry pohlednic

Rozměry pohlednic v naší nabídce se dají pro jednoduchost rozdělit do několika kategorií:

 • standardní - cca 10×15, 10,5×15 - sem spadá většina pohlednic z naší nabídky. Tento formát je blízký formátu A6.
 • větší standardní - cca 12×17 - někdy též nazývána eurosize.
 • široká, DL - cca 10×21 - někdy nazývána panoramatická.
 • čtverec - cca 15×15 - i přesto, že by se mělo jednat o čtverec, existují výrobci, kteří jej úplně nedodržují a pohlednice je „skoro“ čtvercová. Například 13,5 cm x 14,5 cm. Pro vizuální podobnost však i tyto řadíme do této kategorie.
 • kruh - rozměrově kruhová pohlednice obvykle odpovídá kružnici vepsané do čtverce o straně 15 cm.
 • ovál
 • velké - poslední kategorie obsahuje všechny ostatní formáty. Typicky sem patří pohlednice většího rozměru než eurosize. Často například 13 cm x 23 cm. Do této kategorie také patří velká část pohlednic p. Ladislava Rennera. Největší pohlednice se kterými se můžete setkat v naší nabídce má formát A4.

Konkrétní rozměr pohlednice se může mírně lišit proti kategorii formátu, tolerance je asi +- 0,5 cm. Případné přesné rozměry pohlednice jsou napsány v případě odlišnosti na její stránce. Rozměry jsou uváděny v cm, pokud není uvedeno jinak. V případě, že budete chtít znát přesný rozměr pohlednice v naší nabídce a nebude na webu uveden, kontaktujte nás. I stejné pohlednice se však mohou v rámci několika sérií kvůli různému oříznutí velikostně lišit o 1 či 2 mm.