Poštovní známka Světový den pošty - Poštovní muzeum Vyšší Brod (2012)

29 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
14.7.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stolní telefon firmy Ericsson z roku 1891 a nápis Poštovní muzeum Vyšší Brod.

Pobočka pražského Poštovního muzea se nachází v malebném jihočeském městě Vyšší Brod poblíž hranic s Rakouskem. Vlastní muzejní expozice je umístěna v rozsáhlém areálu cisterciáckého kláštera. Vyšší Brod je snadno dostupný autem, autobusem nebo vlakem.

Je zde vystavena rozsáhlá expozice dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti na ploše cca 1800 m², největší sbírka vozů a kočárů z 19. století v České republice, historické poštovní stejnokroje, vývěsní štíty, pokladny, schránky, mapy, ukázky korespondence, staré psací potřeby, výplatní a orážecí stroje, rekonstrukce poštovních úřadoven z 18. a 20. století, telegrafní, dálnopisné a telefonní přístroje.

Právě telekomunikační část expozice je tentokráte námětem poštovní známky. Kromě toho se návštěvník pohybuje v pozdně gotických, renesančních a barokních interiérech.

Více informací o expozici ve Vyšším Brodě najdete na nových internetových stránkách Poštovního muzea (https://www.postovnimuzeum.cz). Poštovní muzeum Praha i pobočka ve Vyšším Brodě je organizační součástí České pošty, s.p.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: